Bootstrap Sekmeli Menü

Sekmeli menü 2 kısımdan oluşur. ilk kısım tıklanacak elemanların bulunduğu ul yapısı. Bu yapıda ul'ye nav nab-tabs özelliği verilir. li elemanları için deki a nesneleri data-toggle="tab" ve href parametresinde de tıklandığında açılacak olan kısım sayfa içi link olacak şekilde bağlantı verilir. li elemanlarından ilk görünecek olan active özelliği alır. sekmeli menünün 2. kısmı ise bütün içeriği kapsayacak tab-content özelliğine sahip bir div ve içinde tıklandığında görünmesi istenen bölümlerden oluşur. Görüntülenecek bölümler sayfa içi bağlantı isimlerini uygun şekilde almalı ve tab-pane özelliği de eklenmelidir. Animasyon istenirse fade in, fade out kullanılabilir. yine ilk görüntülenecek içerik div'ine active özelliği verilir.


Yorumlar


Yorum yapabilmek ve kaynak kodları indirebilmek için lütfen üye girişi yapın

Hakkımızda

Bu site, website tasarımı yapılırken frontend(ön yüz) teknolojileri hakkında kısa anlatım ve örnekler paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır.

Web tasarımda şu an için en sık kullanılan dil ve frameworkler HTML, CSS, JQUERY ve BOOTSTRAP olması sebebiyle bu alanların üzerinde örnekler ve çalışmalar olacaktır.

Son Yorumlar

İletişim

  • info@frontendokulu.com